KJG
Odkvapový systém POZINK

Odkvapový systém POZINK

Pozink (galvanicky pozinkovaná oceľ) je všeobecne najznámejší a najrozšírenejší materiál vďaka jeho nízkej zaobstarávacej cene. Jeho nevýhodou oproti materiálom ako sú napríklad meď a titán-zinok je kratšia životnosť (korózia). Z tohoto dôvodu je nutná povrchová ochrana, čo v konečnom dôsledku zvyšuje jeho cenu.

Odkvapový systém POZINK Farbený

Odkvapový systém POZINK Farbený

Materiál pozink farbený je ďalší vývojový stupeň oceliarskeho priemyslu so zameraním na ochranu proti korózii a prispôsobenie sa súčasným požiadavkám v stavebníctve. Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame.

Odkvapový systém Hliník Farbený

Odkvapový systém Hliník Farbený

Materiál hliník farbený nachádza stále širšie uplatnenie v najrôznejších odvetviach ľudskej činnosti vďaka priaznivým vlastnostiam, ku ktorým patrí predovšetkým nízka merná hmotnosť, vysoká odolnosť voči korózii a skutočnosť, že sa jedná o nemagnetický materiál. Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame.

Odkvapový systém Medený

Odkvapový systém Medený

Meď je jeden z ušľachtilých kovov s najbohatšou históriou v oblasti použitia pri pokrývaní striech. Už od stredoveku bola meď uprednostňovaná pri pokrývaní kostolov a sakrálnych budov. Aj v systéme KJG patrí meď ku kovom s najdlhšou tradíciou. V súčasnosti patrí odkvapový systém KJG v medenom prevedení medzi najobľúbenejšie, na ktorom si zákazníci cenia dobrú spracovateľnosť a najmä vysokú životnosť zabezpečenú tvorbou samoobnoviteľnej patiny.

Odkvapový systém Titán Zinok

Odkvapový systém Titán Zinok

RHEINZINK je titánzinková zliatina najvyššej kvality. Základ materiálu tvorí čistý zinok 99.995% legovaný prímesou medi a titánu. Tvorba prirodzenej ochrannej vrstvy – patiny spôsobuje, že odkvapové systémy spĺňajú svoju úlohu desaťročia bez nutnosti ochranných náterov. Všetky položky odkvapového systému sú dodávané v štandardnom „lesklo-valcovanom“ prevedení a „predzvetralom“ prevedení. Pri takzvanom „predzvetraní“ je už vo výrobe vytvorený na povrchu veľmi atraktívny šedomodrý odtieň patiny, ktorý by sa inak pôsobením poveternostných vplyvov vytvoril až po dlhšej dobe.